ПРОЦЕСИРАЊЕ ВРЕМЕ (меѓународни и американски)

 • Времето на обработка е 5-6 работни дена. Ова е само проценка врз основа на просечното време на обработка и може да биде подолг или пократок од споменатите 5-6 дена. Викендите и празниците не се работни денови.
 • Нубиански Перика линија, затворачи, и рефус коса ќе треба повеќе време за обработка, насекаде помеѓу 5-12 работни денови поради времето потребно за создавање на перики и затворање. Ние немаме количина (лабава плетенка / капчиња) коса во парк. Ви благодариме за трпеливоста!
 • За време на летната сезона и продажба / промотивен датумs е нормално a 2-3 работен ден заостануваат во обработка поради големиот број на нарачки но ова може да се продолжи до една недела во одложувања.
 • Следење броеви ќе бидат објавени на сите нарачки по дозволеното време за обработка. Ние ќе ви испратиме вашиот следење број преку е-пошта од paypal.

ДОМАШНО ПРЕВОЗОТ (само на американски нарачки)

 • Ние ги доставуваме сите нарачки преку Поштенската служба на САД (www.USPS.com) со примена на Приоритет 2-3 ден по поштата откако вашата нарачка завршила со обработка.
 • Моите природни коса екстензии не е одговорен за било која изгубени или украдени пакети еднаш следењето е потврдено доставено. Ние не ги надоместуваме купувачите за пакети кои биле изгубени или украдени поради непредвидени околности кои не се од контрола на My Natural Hair Extensions. Ве молиме проверете дали се испраќате на безбедно место. Сите наредби ќе дојдат со $ 50 во вредност од осигурување ако сакате да обезбедите целосна сума, ве молиме контактирајте не преку е-пошта со бројот на вашата нарачка по купувањето.
 • нарачки од $ 250 или повеќе ќе се квалификуваат за бесплатен превозот! Изборот да се плати за превозот нема да го направи тоа побрзо.
 • Наведете го нарачката на датум што ќе ви даде доволно време да ја добиете вашата нарачка пред назначување на косата. Времето за обработка не може да се забрза или да се изрази. Меѓутоа, времето за испраќање може да се изрази.

МЕЃУНАРОДНИ ПРАВИЛА (сите земји освен САД)

 • Нарачките ќе бидат испратени преку USPS (www.USPS.com) по дозволеното време за обработка.
 • Превозот може да се движи од 25 $ - $ 65 за меѓународни нарачки.
 • Сите пакети кои се неподигнати и ни се враќаат ќе добијат поврат на средствата само за стоката. Надоместоците за испорака нема да бидат вратени назад.
 • Во зависност од вашата земја, вашиот пакет може да биде предмет на царински данок или царински давачки по пристигнувањето. Овој дополнителен трошок не е такса што го наплаќа MNHE или САД. Ве молиме проверете кај вашата локална царинска агенција за да видат дали оваа такса ќе важи за вас. Ако е така, ќе треба да ја платите таксата за да ја примите вашата стока.
 • Моите природни коса екстензии не е одговорен за било која изгубени или украдени пакети еднаш следењето е потврдено доставено. Ние не ги надоместуваме купувачите за пакети кои биле изгубени или украдени поради непредвидени околности кои не се од контрола на My Natural Hair Extensions. Ве молиме проверете дали се испраќате на безбедно место. Сите наредби ќе дојдат со $ 100 во вредност од осигурување ако сакате да обезбедите целосна сума, ве молиме контактирајте не преку е-пошта со бројот на вашата нарачка по купувањето.

коментари (6)

Дали е загарантирана 5-6 ден бизнис чекање, ако е потребно подолго, можам да добијам наплата.

Тоа не е гауронт, Тоа е проценка. Може да биде подолго или пократко од просечното време за обработка. Сепак, правиме се од себе за да ги добиеме сите нарачки во таа временска рамка. 🙂

примерок коса зема подеднакво колку што долго да се добие?
Исто така, дали имате коса за плетенка? Го гледам на вашата страница за нарачување, можеби го прочитав неточно, но мислев дека тоа не е достапно ... plz советува

Здраво. Не примерок пакет бродови во околу 1 - 2 работни дена.

Значи она што се проценува обработка и испорака за рефус коса се користи за капчиња и плетенки?

Тоа зависи од нашата моментална цел. Обично 1-2 седмици од времето кога ќе го нарачате до неговото доставување до вашата врата.

Остави коментар

Приклучете се во ВИП-клуб денес.

Пријавете се сега!

Добијте ажурирани купони! Ние ќе ве известиме за продажба, давање на понуди, натпревари и сосема нови производи.
Потсети СЕГА!
блиска врска
Pssssttt ... Приклучи се MNHE ТЕКСТ КЛУБ ЗА ИСКЛУЧОЦИ?
ПРЕТПЛАТЕТЕ
Добијте 20% ски код за купони "20off" 💖 Продажба завршува на @Midnight