Како да ги направите последните екстензии со правилен стил и одржување!

Измијте ги инструкциите пред да носите:

Многу е важно да ги измиете екстензите само кондиционер пред да го инсталирате. Ова ќе осигура дека косата е мека и се замрзнува бесплатно.

Ви препорачуваме Ауси влажна или хербална суштина Здраво хидратација (може да се најдат на Walmart и некои локални продавници за убавина) или било кој уред кој се формулира за кадрава коса текстури.

Земете ги сите врски надвор од вашиот пакет, потполно ја навлажнете косата со топла вода додека не се заситени сите влакна. Само со кондиционер, насистете ја косата со широк рачен чешел, четка за чевли, четка за перика или четка за прочистување на косата со помош на косата и исплакнете ја.

 • За Непотребни текстури за кадрави екстензии висат косата на закачалка и дозволи косата да се исуши. ОВОЈОТ ЌЕ ЈА ПРЕТСТАВУВА ВИСТИНСКИОТ ПАТТЕР И КРАЈОТ НА ПАТУВАЊЕТО! НЕ ја исушете косата.
 • За Афро Криви текстури лежи косата рамен на крпа и да дозволи да се исуши, ова ќе спречи поголемо намалување. Можете исто така да висат на закачалка ако изберете. Ве молиме користете широк заб да се распаднат само кога влакната е влажна и четка за Демен за да ги дефинира кадриците. Не дувајте сува.
 • За Перики видете го следното видео за инструкции. Ќе видите како изгледаат периката како сликата.

Овде, во MyNaturalHairExtensions.com, ние веруваме во добивање на најмногу резултат за вашиот домет. Купување добра коса ве води само досега! Правилната нега на коса, стилските совети и одржувањето ќе ја гарантираат долговечноста на вашите екстензии.

Стоп за пролевање пред да се случи!

Ајде да се соочиме со фактите, СИТЕ КОСА ЗА КОСА ... но постојат начини за значително намалување на пролевањето. -

 • Прво запечатете ги своите веѓи. Ова е многу важно! Ние нудиме ткаенина за маст за мала надокнада од $ 10.
 • Второ, НЕ употребувајте четки за наежници бидејќи тие имаат тенденција да се заглават на индивидуалните влакна за влакна и да ги искинат од јатокот. Секогаш користете широки четки за заби или четка за педалите.

Очисти и условите на косата правилно!

ПРОИЗВОДИТЕ
 • За чистење на косата препорачуваме Органски шампон за чистење на Џовани. Поевтина алтернатива е Хербална суштина Здраво хидратантен шампон.
 • Да ја кондиционираме косата препорачуваме Хербална суштина Здрава хидратација (нашиот #1 избор) или кој било балсам формулиран за брановидна / кадрава коса. -
ПРОЦЕСОТ
 • Бидете сигурни дека сите слушаат веќе се деактивирани и се повлекуваат во насока како да се даваат странични рагчиња на 2. Навалете ја главата на едната страна под туш и дозволете ја водата целосно да ја скрати вашата коса, работејќи само на една страна одеднаш. Додадете го шампонот на дланките и лизгајте ги рацете надолу по косата од влакно до врвот. НЕ Бријте или куп на косата за да формира пена, бидејќи тоа само ќе создаде непотребни заплетки! Продолжете со лизгање на рацете низ косата за околу 5 минути. Исплакнете со тоа што ќе дозволите водата да тече низ вашата коса како порано, може да ги лизнете рацете преку вашата коса за да го забрзате процесот на плакнење, но запомнете НЕ Бришење или куп на косата. Затворете со пешкир и дозволете косата да се суши
 • Користете го истиот метод за климатизерот и за миење садови
КОЛКУ ЧЕСТО
 • Шампон: Околу еднаш на секои 3 недели
 • Ко-миење (миење на кондиционерот): колку што е потребно

Пред да одите во креветот:

КРЕАЦИЈА НА НОЌЕН РУТИН И ДРЖАВ НА НЕГО

 • Многу е важно да управувате со вашата коса пред да одите во кревет. Врзете ја косата ноќе со шалче / сатенска шамија или свила / сатенска хауба. На бонетите кои даваат слобода за подолги должини најдобро функционираат. (види слика погоре)
 • За брановидни / кадрави текстури препорачуваме да го ставате 5-10 голем пресврт или плетенки во вашата коса, а потоа да го поставите под хаубата.
 • За правните текстури препорачуваме да ја завиткате вашата коса, а потоа да ја поставите под свила / сатенска шамија.

Следејќи ја оваа ноќна рутина, вашите продолженија ќе траат подолго, изгледаат подобро и ќе спречат замрзнување што доведува до прекумерно пролевање.

Однесувајте се кон вашите екстензии како да сте каде вашата вистинска природна коса!

Ова е најважната компонента: Ако ги сакате вашите екстензии, тие ќе ве љубат назад! Еве некои Do's & Don'ts
ДА
 • дозволете вашата коса да се исуши ако одлучите да ја исушите секогаш користете заштита од топлина
 • кога стајлирањето на вашата коса со топлински производи секогаш користете заштита од топлина, особено со брановидни текстури. Високата концентрација на топлина може да предизвика оштетување на топлина и да го измени (олабави) природниот наголен пат. Walmart има широк спектар на заштита од топлина за да изберат. Топлинскиот пораз на топлинското загревање на Џон Фрида е добар за употреба, бидејќи неговата мала тежина и маслото се бесплатни. -
 • Следете ја нашата ноќна рутина или креирајте своја сопствена.
 • Следете го нашиот режим на миење точно.
 • Користете лопатки за грмушки и широки четки за заби
 • Длабоко Состојба на косата често
 • Ако користите било какви услуги за бои, бои, белешки или постојани бои, задолжително побарајте професионален стилист или техничар за боја. Ние не гарантираме квалитет по било какви хемиски промени, па ве молиме да бидете сигурни дека ќе ја заштитите вашата инвестиција.
НЕ
 • НЕ ДОДАЈТЕ ГОТОВИ НА ПРОИЗВОДИТЕ НА ВАШАТА КОЈА! Косата има тенденција да мат и да се замрзне кога стилските производи се додаваат. Ако имате кадрава екстензии и сакате да ја скротиш косата или да ја намалите жариштето, користете само мала количина на антифриз серум. Доколку производите се додадат можете да ги отстраните со каубои со уред за здрава суштина Hello Hydration без да предизвикате сушење.
 • Никогаш не се обидувајте да стигнувате, да се миете или да ја намалите косата кога сте уморни или во брзање! Ова е рецепт за фрустрација и ќе предизвика да бидете многу груби со вашата коса. -
 • не користете четки за наежвам.
 • Не обидувајте се со никакви хемиски промени на косата без професионално водство

За нега на коса за секоја текстура

Афро Кинки:

 • НЕ РЕКОМЕНДУВАМЕ ДЕНАМНА ЧЕШКА СО КОСА! Наместо тоа, најдобриот начин да се распадне е со кондиционер за вода и доаѓа широк заб. Ќе се работи и на замрзнување на метежот. Користењето на Четка на Денман може да биде многу тешко, одзема време и може да ја искине косата од ткивото. Не обидувајте се да ја чешите оваа коса кога е суво. Бидете сигурни дека е многу хидриран со вода и балсам.
 • Оваа коса носи најдобро со плетенки и извиткување испис. Кои било стилски производи што ги сакате за вашата природна коса може да се искористат со ова. Оваа коса сака мокри, исто како и вашата 4b 4c коса. Twist outs и плетенки изминат извесно време со оваа коса и им помага на кадрици да се водат!

Отпаднати Кадрава:

Погледнете го овој производ наведен на оваа страница.

 • Ние препорачуваме користење на четка Денман или широк се чешел со оваа коса. Оваа коса како афро откачен сака влага. Само отсуство на светлина во уредот и вода најдобро функционира.
 • Кога detangling користат четка Denman премногу направи коприви поп.

Одвратно право, Перм Јаки, груб јаки, Коска директно:

 • Оваа коса бара многу малку одржување и не му се допаѓа многу производи. Тоа нема да се однесуваат добро со изградбата на производот.
 • Доколку е можно, обидете се да ја завиткате косата ноќе за да го минимизирате заплеткувањето и да создадете убаво лежење за следниот ден.

Ви благодариме за посета на моите природни коса екстензии!

Afro Kinky измијте ден

Приклучете се во ВИП-клуб денес.

Пријавете се сега!

Добијте ажурирани купони! Ние ќе ве известиме за продажба, давање на понуди, натпревари и сосема нови производи.
Потсети СЕГА!
блиска врска
Pssssttt ... Приклучи се MNHE ТЕКСТ КЛУБ ЗА ИСКЛУЧОЦИ?
ПРЕТПЛАТЕТЕ
Добијте 20% ски код за купони "20off" 💖 Продажба завршува на @Midnight