Повеќето сеопфатни блогови за природни hAIR

Како да се претвори непотребна коса да виткана коса

Содржина1 направи природна коса кадрава1.1 Алтернативни методи: 2 како да се дефинира curls2.1 Чекор 4, заклучете ги кадрици на место: Направете

Вистината за Афро Кадрава коса

Афро кадрава коса или дека афоровичниот изглед е со големо мнозинство во популарност! Уште од почетокот на

Како да се направат curlformers и Waveformers

Ова може да биде една болка во стилот на задник да спие, но вашата коса ќе изгледа неверојатно. Ако си

Фазите на раст на природна коса

Кога станува збор за природните фази на косата, едното нешто што најмногу се бара е должината на мед и a

6 DIY производи со користење на сок од алое вера

Јас сум на овој сок од алое вера и не застанувам во скоро време. Отсекогаш сум слушнал

Врвот 3 Дали и не поминува низ транзиција

Се сеќавам кога првпат го преминав тоа беше возбудливо искуство. Сепак, кога мојата коса почна да расте, тоа беше

Разлики во тип 4 и 3A, 3B или 3C текстури?

Главните две кадрави типови коса за жени со боја имаат многу сличности, разлики и заеднички фактори. За

Природни награди за коса!

Среќна новогодишна ноќ !!! За да се спречи крајот на годината, мислев дека е само пригоден да се вратиш назад

10 нетрадиционални природни влакна за коса

Кога станува збор за природни совети за коса, тоа е прилично лесно да се забележат вообичаените како што се: 1) Следете LOC метод 2)

Што да правам со природна коса при работа

Една од главните причини поради која отидов природно беше затоа што сакав слободно да работам слободно

Фризури за 6 со додатоци за клип-во

Кој не сака брз едноставен изглед за да ги смени работите? Особено кога можете да додадете дополнителен волумен или должина

Најдобрите трендови и стилови за кршење на косата

Еј Сис! Дали се сеќавате наназад во доцните 90 рани 200 капчиња за кршење што некогаш биле во стил! сепак,

Моето големо сечење на природното коса

Еј! Се сеќавате ли кога прв пат сте почнале да патувате со природна коса? Ако сте само почеток, дали слушате термини

Стајлинг Тенка црна коса за да изгледа полабаво

Hi Divas! Одлучувањето да оди природно може да биде една од најдобрите одлуки што некогаш ги донесувате за вашата коса.

Слоените фризури и шет-картички со не напуштаат?

Што се случува Дивас! Нејзиното приближување пролет / лето и тоа е совршено време да се биде флертуван со вашата коса. Никој

19 од најдобрите блог за црна коса на 2019

Нашата цел е да фрлиме светлина врз прекрасни блогови што ги сакаме и уживаме. Се надеваме дека можеме да обезбедиме неверојатен увид

Најдобар перика за црни жени во 2020

Здраво сис! дали сте во расположение да го промените вашиот изглед без трошење на прекумерни пари за продолжување и плаќање

Сè што треба да знаете за Yaki коса

Ние извлековме заедно некои од најдобрите практики за да ја задржите вашата Yaki коса изгледа сосема нова додека ја носите и

Како да направите свој оставен во кондиционери

Ако ви е тешко да пронајдете природни фризури, ја знаете борбата. Може понекогаш да ја чувате косата соодветно навлажнета

Најдобар водич за заштитни стил и фризури за 4C

Дивас престанува да се нагласува. Океј, имате коса 4c, а вие сте загрижени за различните опции за стајлинг

Стилови за транзиција кон природна коса

Доста често како жени со боја, ние се наоѓаме себеси сакајќи најдобро решение кога ќе одлучите да преминете кон природна коса.

Како да добиете природна коса без оштетување на топлина

Во одреден момент во времето, сите сме слушнале страшни приказни за оштетување на топлина и негативности на природно

Најдобри клип-на човечки коса екстензии за црни жени

Изнаоѓањето на најдобар клип во екстензии за афро-американците е многу важно. Тие можат да ги додадат тие екстра инчи на вашиот

Топ тренд трендови на 2019

Да летото е конечно тука и тоа е најдобро време да се навивам дека косата далеку за некои добри ол

Најдобра брада производи за нега на црни мажи

Решивме да направиме нешто поинакво и да покажеме љубов кон црни мажи. Ние ќе ги покриеме најновите

Добрите и лошите страни на Mini Twist

Што е до мојата sistaz и brothaz, добредојде назад за уште еден. Ако сте нови, добредојдовте

Одгледување на вашата природна коса

Дали видот на косата 4 расте? Ова е прашање кое мислам дека повеќето жени со тип 4 коса побарале

Неправедна правда: Синтија Браун

Содржина1 Што се случи со Синтеја Браун? 1.1 Како општеството игра улога1.1.1 Пристрасност во правниот систем1.1.2 Во почетокот1.1.3 "7"

Производот што ќе помогне да се намали пролевањето!

Јас сум обично во потрага по DIY ефтин производ кој може да помогне со мојата коса да стане здрава. јас верувам

Како да се запре природната коса од пропаѓање и пролевање

Не мразиш ли кога ја четкаш косата и почнуваш да гледаш малку кратки влакна околу твоето мијалник? Подобро

Почитување на афро-американскиот портокал е новиот црн водечки дами

Кога излезе првата сезона на "Orange Is The New Black", претходно имав измешани чувства

Приклучете се во ВИП-клуб денес.

Пријавете се сега!

Добијте ажурирани купони! Ние ќе ве известиме за продажба, давање на понуди, натпревари и сосема нови производи.
Потсети СЕГА!
блиска врска
Pssssttt ... Приклучи се MNHE ТЕКСТ КЛУБ ЗА ИСКЛУЧОЦИ?
ПРЕТПЛАТЕТЕ
Добијте 20% ски код за купони "20off" 💖 Продажба завршува на @Midnight