Вистината за Афро Кадрава коса

Афро кадрава коса

Афро кадрава коса или дека Афро кадрава изглед е со големо мнозинство во популарност! Уште од почетокот на природната револуција на косата назад во 2007, секоја природна цел на Sista е да се стигне до коса колку што е голема и што е можно повеќе кадраво! Оттука прифаќање на кадрава афро во сета своја слава! Афро кадрава коса е природна коса која има прекрасна купола или облик на сфера која расте и излегува како традиционално афро, но има кадрава изглед, наместо мек подуен изглед. Некои природни луѓе сакаат да ја обликуваат својата кадрава афро во срце, наместо на афро, а тоа е исто толку убаво.

Фризури и популарни трендови

Афро кадрава коса отсекогаш била синоним со тоа што требало да поминат години да растат надвор од косата 4. Сепак, со неодамнешниот напредок во периките, клип-in и откачни коса екстензии, овој изглед никогаш не бил поприроден за да се повлече. Не само што може да одите од краток до глам во под 10 минути, но не е важно каква текстура на коса сте родени со. Можете да го извлечете изгледот на Афро Кадра со екстензии. Ако веќе сте природни, Ви препорачувам да ги инсталирате клипните картички. Добијте клипови во кои најдобро се вклопуваат со вашата вистинска природна коса, бидејќи лесно може да се манипулира со навивам шема со пресврт или Bantu јазли, што јас ќе објаснам подоцна. Ако имате навистина лабава навика шема како 3a 3b, тоа ќе биде тешко да се добие кадрава афро да се погледне, освен ако вашата коса е релативно краток. За вас див, јас препорачувам традиционални шишиња и затворачи. Или нашата кратка Нубија линија на перика. Најдобар накит шема да се користи ќе биде Kinky Curly, Coily или Афро Kinky колекции, како овие ќе го даде најдобриот изглед Афро Капри!

Афро кадрава коса, кадрава афро, кадрава

КАКО ДА ГИ ДОЗВОЛУВАТЕ КУРЛИ АФРО ГЛЕДАЈТЕ: капете што кадрава снег!

Одличен начин да се постигне најдобрата кадрава Афро е да ги следите овие лесни совети. Важно е да се разгледа кога обликувањето на вашиот изглед е да се запамети дека трпението е доблест. Растењето на вашата коса е потребно време (многу и многу време LOL), но јас ќе ти дозволам во неколку тајни да го лажеш додека не го направиш! Ајде да почнеме

Како да ја направам мојата природна коса кадрава?

Ако вашата природна коса е долга и доволно густа, овој стил е лесен за отстранување. Веќе имате 3c или 4a природни текстури од миење и оди, најверојатно, ќе биде доволно за да го постигнете тој стил. Меѓутоа, ако имате 4b 4c коса, тогаш тоа може да биде тешко да се се постигне дека идеален афро кадрава изглед. Наместо тоа, ќе треба да направите или извртување или Bantu јазли за да манипулирате со вашиот навит модел.

ИНСТАЛИРАЊЕ НА КЛИП-ИНС

Постои видео туторијал што покажува како да се инсталира afro откачен кадрава клип инд на оваа страница да се создаде средна должина кадрава подолу!

Оваа карактеристична текстура е барана по дуЕ на својата неодамнешна популарност во африканските американски заедници.

Ако ја немате дебелината или должината за да ја извлечете кадравата афро, тогаш секогаш можете да ги користите клип-овите. Добијте природни екстензии кои се вклопуваат со вашиот вистински текстура на коса, тоа е многу важно; инаку, вашата коса нема да се вклопува добро. Препорачувам да добиете кратки должини, па косата ќе создаде куполен ефект. 10 "или 12" најдобро функционира и ќе ви бидат потребни 1.5-2 групи на клипови. Нанесете ја клипната шипка низ вашата коса. Сега своето време да стил и облик на косата. За да добиете кадрава изглед, ќе треба или да ја пресвртувате косата или да создадете јазли на Банту формираат жив кадрици. Побрзо пресвртувајте, и полесно прицврстете ги клиповите ноќе, извртувајте ја косата и испржете ја таа утро. Сепак, Bantu јазли создаде најдобар афро кадрава изглед. Недостатокот за тоа да се направи Bantu јазол е дека е потребно засекогаш да се исуши, па можеби ќе треба да седат под хауба фен. Суштински фактор што треба да се разгледа кога се обидувате да добиете убав изглед е да избегнете тешки и сурови креми. Ова ви овозможува да го намалите detangling и им овозможува на вашиот Афро виткана коса да стане многу податлив за стил.

ХУМАНИ КОСОВИ екстензии и перики

Најлесен и најтранспарентен метод за добивање на афро-виолетов изглед е да се користат перики! Можете едноставно да постигнете било кој стил, боја, форма и навика шема што сакате со малку напор инсталирање на wefted Афро откачен кадрава перика како ова!

Препорачувам да се обидувате со кратка нубијанска коренска перика. Можете да ги обликувате и да ги дефинирате кадрици исто како што би направиле екстензии како користење Афро откачена коса. Можете да направите да се мие и да оди, како и поставување на стил како извртување на излегување и извлекување на Bantu јазол или инсталирање афро крчка коса.

ПРИРОДНА КОСА HACK!

Треба активно да ја обучувате вашата коса за да може да се покори во текот на сите земни сезони. Сепак, ова лето, стана јасно дека релаксираниот заштитен стил потенцијално би можел да биде најдобриот пат. Иако ова може да биде случај, сите ние сакаме да ја покажеме нашата откачена кадрава треска! Кој сака да го заштитува стилот цело време ??? Ако ви се случува да капете вашата коса Афро Кадрава или сте кадрава за ова лето, осигурајте се дека ги одржувате своите мириси.

Користењето на квалитетен избор може да оди долг пат. Да се ​​соочиме со тоа, изборот на вашата коса може да биде повлечен, особено ако е сува или не сте навикнати на тоа. Сепак, со вистинска сума на конзистентност, вие природно почнувате да станете поодржливи за да бидете поудобно да стигнете дури и во движење. Сепак, препорачуваме да користите уред за одмор кој најдобро одговара на вашиот навикнат модел и само да одбереш од коренот. Нежно изберете од коренот и подигнете. Ова ќе создаде поголем обем и ќе ви помогне да застанете на косата за да создадете афоровичен изглед! Ако вашата коса е тенка ќе го добиете најдоброто афро кадраво со подигнување на вашата коса од нежно од корените до средината на вашата коса вратило веднаш по извртување надвор или Bantu јазол надвор!

Се надевам дека ова беше корисно. До следниот пат сис!

за MNHE

Поврзани Мислења